Kolagen – symbioza nauki z naturą

Kolagen – symbioza nauki z naturą

Kolagen jest białkiem strukturalnym, który między innymi odpowiada za stan naszej skóry, za jej elastyczność, jędrność oraz gęstość. Niestety po 25 roku życia naturalna produkcja kolagenu w naszym organizmie spada. Wskutek niedoboru kolagenu na skórze pojawiają się zmarszczki, bruzdy i przebarwienia. Staje się ona wiotka, sucha oraz pozbawiona jędrności i elastyczności. Coraz bardziej widoczny jest cellulit. Z czasem objawy starzenia skóry narastają. Pojawiają się problemy z regeneracją i odnową tkanek budowanych przez kolagen (kości, stawów, więzadeł i innych). Niedobór kolagenu należy uzupełniać.

Kolageny z Natury dostarczają naszemu organizmowi budulca do produkcji kolagenu. Działają na poziomie skóry właściwej, stymulując fibroblastry (komórki odpowiedzialne za wytwarzanie kolagenu) do produkcji nowych włókien kolagenu. Dzięki temu następuje regeneracja i poprawa gęstości skóry, spowalnia się proces starzenia.

Suplementy diety zawierające kolagen to doskonałe uzupełnienie codziennej diety w składniki wartościowe dla układu kostno-stawowego, mięśniowego, skóry oraz innych struktur tkanki łącznej.

O roli  i znaczeniu kolagenu dla naszego organizmu, o kosmetykach zawierających kolagen i  sposobie ich stosowania, o suplementach diety zawierających kolagen zapoznała uczestników prezentacji pani Elżbieta Bociańska (Menager Perfect Coll).


Jeśli chcesz wiedzieć więcej – patrz: http://www.perfect-coll.pl