Wielkanoc

Wielkanoc

„Złóżcie troski, żałujący Chrystusa umarłego! Otrzyjcie już łzy roniący, mamy Zmartwychwstałego!

 

Wielkanoc kończy okres Wielkiego Postu. To długo wyczekiwany czas rodzinnego ciepła i miłości. Święta Wielkanocne obfitują w tradycje oraz zwyczaje ludowe i choć część z nich niestety zanikła, to wiele nadal jest kultywowanych. Niedziela Palmowa, Droga Krzyżowa w Wielki Piątek, tradycyjna wielkanocna święconka, msza rezurekcyjna, śniadanie wielkanocne czy wreszcie śmigus-dyngus to powszechnie znane wielkanocne obyczaje.

 Wielki Dzień  to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie celebrujące misterium paschalne Jezusa Chrystusa: jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie, obchodzone przez Kościoły chrześcijańskie zachowujące Nicejskie wyznanie wiary (325 r.). Uroczystość znana jest także jako Zmartwychwstanie Pańskie ( wskrzeszanie zmarłych).

Niedziela wielkanocna rozpoczyna się, w odróżnieniu od Bożego Narodzenia, od śniadania, które poprzedza modlitwa, składanie sobie życzeń i tradycyjne “dzielenie się” jajkiem oraz rzeczami poświęconymi w koszyku. Życzenia wielkanocne pełnią ważną funkcję w obchodach święta,  Skąd wzięła się idea składania życzeń na Wielkanoc nie wiadomo jednak są one nieodłączną częścią tych świąt.

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego ciepła i rodzinnych chwil. Oderwania się od codziennych zmartwień i trosk, niech Boża miłość wypełni serca. Radujmy się na ten wyjątkowy czas, który przyniesie nam spokój i ukojenie, oraz siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Wiary, nadziei, miłości, spełnienia słuchaczom MUTW
życzą członkowie Zarządu.