Oferta biblioteki

Oferta biblioteki

NOWA OFERTA BIBLIOTEKI W MARGONINIE DLA OSÓB 60+

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Margoninie otrzymała dofinansowanie  w wysokości 5 000,00 zł na zadanie  „W bibliotece-kultura dostępna dla Seniora” w Programie Rządowym „Partnerstwo dla książki”.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone warsztaty edukacyjne dla osób 60+ oraz bibliotekarzy z terenu miasta i gminy Margonin. Szkolenia  dotyczyć będą nabycia umiejętności korzystania i obsługi czytaka. Czytak to narzędzie, które umożliwia osobom słabowidzącym i niewidzącym czytanie książek poprzez ich odtwarzanie w formacie mp3. Realizacja projektu jest możliwa dzięki zakupionym dla biblioteki czytakom, a także dostępie do wielu tysięcy tytułów książek poprzez Stowarzyszenie „Larix”. Zainteresowani będą mogli otrzymać w bibliotece wgrane na czytak tytuły wybranych przez siebie książek.

Działania projektowe umożliwią uczestnikom zaplanowanych warsztatów oswojenie się z nową ofertą margonińskiej biblioteki. W ramach projektu zostały zakupione też lupy do powiększania tekstu np. czasopism i książek dostępnych w bibliotece oraz audiobooki na płytach CD w formacie audio.

W projekcie biblioteki biorą udział słuchacze MUTW