Niezwykły wyjazd seniorów

Niezwykły wyjazd seniorów

W dniach 24-26 lipca br. seniorzy z Margonina ( w tym studenci UTW) w liczbie 53 osób wybrali się na wycieczkę trasą Wrocław- Zakopane- Kraków. Najpierw odwiedzili Sky Tower, skąd podziwiali niezwykłą panoramę Wrocławia, potem zwiedzali zamek obronny w Niedzicy, spacerowali po zaporze wodnej na Dunajcu, wyciągiem krzesełkowym wjechali na Butorowy Wierch i z bliska mogli zobaczyć na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, miejsce startów skoczków narciarskich podczas zawodów. Szczególnych przeżyć estetycznych dostarczyło zaś  przedstawienie „Metafizyka dwugłowego cielęcia” w Teatrze im. S. I. Witkiewicza na Chramcówkach.
Był też czas na indywidualny spacer po Krupówkach, Peksowym Brzysku czy innych zabytkowych obiektach. Zmęczeni mogli się zrelaksować w kompleksie basenów termalnych Aqua Park Zakopane.
W drodze powrotnej czekał Kraków – nie tylko gwarny Stary Rynek, ale i urokliwy spokojny Kazimierz ze śladami dawnych mieszkańców (synagogi, targ staroci, koszerne potrawy i produkty).
Tak obfity program mógł zostać zrealizowany dzięki funduszom pozyskanym przez Rozwój Zbyszewic w ramach Programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pn. „Nauka przez całe życie”. Zatem, nie bez powodu, w ramach popularyzacji nauki, uczestnicy wycieczki wysłuchali też wykładów z podstaw prawodawstwa, wygłoszonych przez Łukasza Malczewskiego – zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Margonin.