Nie tylko wykłady

Nie tylko wykłady

                       Mimo że wrzesień jest jeszcze miesiącem odpoczynku dla studentów, słuchacze UTW w Margoninie realizowali zaległe wykłady, odwołane wiosną w związku z pandemią.

                        W ramach realizacji projektu „Nauka przez całe życie-UTW przyszłością nauki”odbył się wykład komornika Piotra Leśniewskiego-wiceprzewodniczącego Komisji Dyscyplinarnej przy Krajowej Radzie Komorniczej nt. Egzekucji sądowej. W trakcie wykładu poruszone zostały kwestie związane z windykacją, wierzytelnością i egzekucją długu. Wskazano też  świadczenia, które nie podlegają zajęciu.

                         30 września natomiast miała miejsce prelekcja dyrektor szkoły w Lipinach, Janiny Szlufarskiej-Kłosek o powstaniu wielkopolskim. Prelegentka wskazała na przyczyny wybuchu powstania, omówiła jego przebieg, ze szczególnym uwzględnieniem okolicznych miejsc, przedstawiła losy powstańców. Na koniec spotkania wywiązała się dyskusja, w której słuchacze mówili o rodzinnych wspomnieniach i pamiątkach powstańczych.

                           Jednak nie tylko wykładami żyją słuchacze UTW. Znależli też czas , by w celu integracyjnym, wyjechać do Rewala. Zaciekawiły ich niezwykłe wieloryby, bajkowa chata czy rybacka przystan. Spacery plażą, jodowane powietrze, krzyki mew dopełniły reszty. Postanowili wrócić tam za rok…

 

 

                                                                                                     

 

.