Żegnajcie wakacje…

Żegnajcie wakacje…

Margonin-Hel-Gdynia-Westerplatte-Gdańsk-Margonin to trasa kolejnego wyjazdu w ramach projektu „Aktywny senior bogactwem społeczeństwa” w którym uczestniczyli członkowie UTW w Margoninie. Tym razem pogoda nam dopisała i mogliśmy korzystać ze słońca i podziwiać widoki nadmorskie.

W drodze na Hel, gdy autokar pokonywał wąski Półwysep Helski podziwialiśmy widok wody Zatoki Puckiej z jednej strony i Morza Bałtyckiego z drugiej. Na Helu spacerowaliśmy po porcie, podziwialiśmy latarnie morska, urocze tawerny. Niektórzy dotarli „Kopca Kaszebów” czyli Początku Polski.

Wiele atrakcji wniósł rejs katamaranem z Helu do Gdyni. Na Nabrzeżu Pomorskim portu gdyńskiego podziwialiśmy przycumowane piękne okręty i żaglowce m.in. ORP „Błyskawica” i „Dar Pomorza”,

W przeddzień 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej stanęliśmy przed Pomnikiem Obrońców Wybrzeża  oraz na Cmentarzu Obrońców Westerplatte .

Wyjazd zdominowany został jednak przez atrakcje Gdańska: spacer ulicą Długą, Złota Brama, Pomnik Neptuna, Bazylika Mariacka, ruchomy most i kładkę na Motławie, Kościół św. Brygidy (urządzono tam wystawę okolicznościową na 40-lecie podpisania Porozumień Sierpniowych), czy urokliwe Śródmieście. Zadziwiła nas Wyspa Spichrzów i cała Starówka  „szklanymi domami” i przepięknie odnowionymi kamienicami. Szkoda że nie starczyło czasu na inne atrakcje i muzea.

Zmęczeni, i organizatorzy, i uczestnicy już planują kolejne eskapady…

Dodaj komentarz