NIEZWYKŁY WYJAZD SENIORÓW

NIEZWYKŁY WYJAZD SENIORÓW

                              W dniach 20 -22 czerwca br. w ramach projektu, realizowanego przez Fundację „Rozwój Zbyszewic”, miał miejsce niezwykły wyjazd trasą Margonin- Wadowice- Zakopane- Kraków. Realizując przedsięwzięcie o nazwie „ Aktywny senior bogactwem społeczeństwa”, wzięli w nim udział członkowie Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Margoninie i Rogoznie ( po 66 osób z każdej gminy, nie tylko członków stowarzyszeń, ale i zaprzyjaznionych z nimi osób).

                              Wyjazd został poprzedzony wręczeniem tzw. pakietów bezpieczeństwa oraz zdrowej przekąski przez Burmistrza Miasta i Gminy Margonin, Janusza Piechockiego.

                               Program projektu obfitował w liczne zdarzenia, takie jak zwiedzanie Wadowic, wjazd kolejką na Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.), Gubałówkę (1126 m n.p.m.) czy pobyt w Zamku Królewskim na Wawelu ( wizyta w Katedrze, na wieży z dzwonem Zygmunt, w kryptach Grobów Królewskich). W wolnych chwilach udało się zjeść kremówkę tuż przy rodzinnym domu papieża Jana Pawła II w Wadowicach, podziwiać pracę konserwatorów ołtarza Wita Stwosza w Kościele Mariackim w Krakowie, odwiedzić synagogę Remuh i przyległy doń cmentarz oraz wypić piwo nieopodal skoczni Wielka Krokiew im. S. Marusarza w Zakopanem.

                               Wyjazd miał charakter integracyjno-edukacyjny. Nikogo nie zaskoczyły  wykłady wiceburmistrza, Łukasza Malczewskiego nt. Świadomości prawnej  seniorów ( dotyczyły one obowiązującej ordynacji wyborczej, uprawnień Prezydenta RP oraz praw i obowiązków wyborców).

                                Tylko pogoda próbowała przeszkadzać… W wypełnionym harmonogramie wyjazdu nie było jednak czasu na biadolenie nad przemoczonym obuwiem czy ociekającą deszczem kurtką…

                                Trzy wyjazdowe dni przeminęły szybko, pozostawiając liczne wspomnienia, nowe znajomości, ale i nadzieję na kolejną wyprawę.

zakopane

Dodaj komentarz